В житті багато речей пов'язані між собою, інколи це не очевидно, але це так ...
Раніше публікували матеріали щодо доцільності використання сміттєпроводів (статтю можна подивиться тут), зараз повертаємося до цієї теми знов, але під іншим кутом.
Якість прибирання в нашому будинку нікого не влаштовує, мабуть всі стали свідками несвоєчасного прибирання прибудинкової території, затримок по вологому прибиранню приміщень загального користування тощо. Наша прибиральниця заслуговує на звільнення, але є декілька але.
Відповідно до умов договору прибиральниця прибирає, ми оплачуємо фіксовану затверджену на Загальних зборах (далі – ЗЗ) співвласників 2017 року зарплатню. Вже по весні 2018 року виникло протиріччя – зарплатня не влаштовує прибиральницю, а нас не влаштовує якість такого "прибирання".
Подібні протиріччя вирішуються просто – або розриваємо договір, або міняємо умови/обсяг/оплату праці прибиральниці. Міняти умови або обсяг зарплатні можемо тільки на ЗЗ співвласників, які планується провести у грудні поточного року.
Ми з літа шукаємо інших кандидатів на прибиральника, з багатьма зустрічаємося і ... не знаходимо потрібного за нашими критеріями кандидата, якій би погодився на наші умови.
Далі гірше. На початку жовтня 2018 року прибиральниця пише заяву про звільнення, ми просимо виконувати свої обов'язки до часу заміни іншим співробітником, активізовуємо пошук кандидатів. Поки просте питання прибирання становиться все більше проблемним, виходу поки не бачимо.
Чинники, які впливають на рішення кандидатів на працевлаштування прибиральником:
- Площа приміщень загального використання;
- Площа прибудинкової території;
- Наявність "дорослих" дерев та кущів;
- Наявність діючого сміттєпроводу;
- Умови праці і тимчасового відпочинку;
- Розмір зарплатні.
Додамо ще декілька зовнішніх факторів, які не надають нам перевагу у залученні до нашого будинку відповідального прибиральника – це наявність у нашому районі багатьох новобудов, які також мають потреби щодо укомплектування відповідальними фахівцями житло-обслуговуючого сектору. Для новобудов у порівнянні з нами такі чинники мають перевагу:
- Дерева якщо і є, вони ще не мають великі крони, відповідно сміття з них буде суттєво менше, ніж з "дорослих" дерев.
- Сміттєпроводів нема, або вони "заварені" і не експлуатуються, що дозволяє позбутися надважкої праці щодо підняття та тягання повних баків;
- Площі прибудинкових територій як правило значно менші ніж наші;
- Наявність "прибиральницьких" кімнат для інвентарю та відпочинку.
Зробивши такий аналіз речей по нашому будинку і по будинку № 9 по вул. Флоренції, Правління ОСББ "Флоренції 5" прийшло до висновку, нам всім потрібно усвідомити, що не створивши певних умов ми не зможемо забезпечити комфортного життя для мешканців нашого будинку, тому є конкретні пропозиції, які ми заздалегідь виносимо на обговорення та для подальшого затвердження всіма співвласниками на Загальних зборах:
- Вивести з експлуатації ("заварити") сміттєпроводи.
Такий крок дозволить:
-
- Суттєво поліпшити санітарно-гігієнічний стан у під'їздах, насамперед для 1-5 поверхів будинку;
- Переобладнати та використовувати кімнати прийому сміття для зберігання інвентарю тощо.
- Суттєво покращити умови праці прибиральника (витягання та транспортування сміття* зараз – непосильна надважка праця насамперед для жінки).
- Переобладнати одну кімнату з числа технічно-допоміжних приміщень для "дворницької",
що дозволить:- Суттєво покращити умови праці прибиральника (для ведення обліків та звітів, відпочинку, у зимовий період буде можливість відігрітися);
- Зберігати інвентар, приладдя, витратні матеріали , які потребують зберігання в утеплених приміщеннях – розчинники, фарби тощо.
- Переглянути зарплатню прибиральника – вона повинна відповідати реаліям та бути конкурентною на ринку праці.
Державні програми, зокрема щодо роздільного зібрання сміття у населення, питання профілактики інфекційних або паразитарних захворювань, які передаються "друзями" сміттєпроводу – гризунами та тарганами, також підштовхують нас до прийняття правильного рішення – провести дезінфекцію та закрити сміттєпровід.
Готуємося для відкритого та чесного обговорення непростих питань для прийняття виважених рішень на Загальних зборах ОСББ,
Правління ОСББ "Флоренції 5"
* – наша система приймання сміття будувалась в радянські часи під сміттєвий бак великих розмірів.
Сам бак розміщувався для прийому сміття у підлозі, для вивозу якого використовувалися спеціальні кріплення та механізми під'йому і транспортування. Пам'ятаємо як це було ? Ділянка вивозу баків розташовувалась на вулиці на пандусі. Сміттєвіз радянських років мав засоби захвату бака з пандусу та установки його на свою платформу з обміном на порожній бак з платформи. Зараз немає ані таких баків для сміття, ані засобів під'йому і транспортування, ані сміттєвозів з засобами захвату бака. Зараз це все тягає власноруч чоловік прибиральниці ... Поки що... |
Зараз ми використовуємо великі баки для сміття, такі які нам дає компанія по вивозу сміття, а вони по своїм габаритам не підходять по розмірам приймальника сміття. Не мають потрібних зачепів, але є інші, менші за розміром, баки, але ...
Так, у будинку № 9 по вул. Флоренції така перебудова на використання "половинок" вже працює, і звідси ми знаємо про крадіжки таких баків, оскільки вони користуються попитом у приватному секторі та господарствах. Живимо ми в такі часи ... Тому ми вважаємо, що баки "половинки" не є рішенням.
Дякуємо за розуміння.